Współpraca z innymi placówkami

Akcja: sprzątamy cmentarze w gminie Bobolice

W dniach 24 i 27.10.2016 podopieczni Ośrodka Rehabilitacyjno – Postresocjalizacyjnego w Darżewie wspólnie  z osadzonymi w Zakładzie Karnym w Starym Bornem  zorganizowali akcję pn.  Porządkujemy cmentarze w gminie Bobolice, której głównym celem było przygotowanie bobolickich nekropolii do zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych. Przedsięwzięcie okazało się doskonałą okazją do integracji podopiecznych obu placówek oraz  wspólnych refleksji na temat uchronności życia.

Więcej o akcji  na stronie: http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-koszalin/zaklad-karny-stare-borne/news,43237,porzadki-o-glebszym-wymiarze.html

Dogoterapia


Jednym z działań realizowanego w naszym ośrodku programu PFIO jest dogoterapia. Dogoterapia jest metodą stosowaną w rehabilitacji oraz resocjalizacji, która ma na celu zwiększenie efektywności procesu zdrowienia lub powrotu do społeczeństwa osób niedostosowanych społecznie. W związku z realizacją programu i jednego z jego działań, czyli dogoterapii  na terenie ośrodka gościmy cztery urocze psiaki ze schroniska ,,Leśny Zakątek” w Koszalinie. Po zakończeniu projektu PFIO (w grudniu b.r.) Rufus, Rocky, Junior i Nola przeznaczone będą do adopcji. Więcej informacji na temat możliwości adpocji psiaków pojawi się na naszej stronie internetowej pod koniec roku.