Kadra Terapeutyczna

Piotr Bychowski

PiotrPosiadam jedenastoletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, jestem certyfikowanym instruktorem terapii uzależnień PFST. Ukończyłem wiele szkoleń i kursów bezpośrednio oraz pośrednio związanych z tematyką uzależnień: „Wprowadzenie do dialogu motywującego w pracy z osobą uzależnioną”, „Diagnoza i psychoterapia uzależnień behawioralnych wraz z współistniejącym uzależnieniem od substancji psychoaktywnych”, szkolenie z zakresu pomocy socjoterapeutycznej dzieciom z rodzin z problemem alkoholowym, kurs dla osób pracujących w punktach konsultacyjnych, warsztaty w zakresie pomocy rodzinom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Ponadto posiadam certyfikaty ukończenia szkoleń pn.  „Pomocne sposoby wyrażania złości i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu” i „Asertywności”.  Moje pasje to śpiew i gra na gitarze oraz żeglarstwo. Z ośrodkiem w Darżewie zawodowo związany jestem od ponad dwóch lat. Jestem również kierownikiem i koordynatorem programu postrehabilitacyjnego w hostelu w Świdwinie.

Michał Śwircz

michal_swirczUkończyłem studia licencjackie Uniwersytetu Gdańskiego z zakresu socjologii problemów społecznych. Jestem certyfikowanym instruktorem terapii uzależnień. Swoje wcześniejsze doświadczenia zdobywałem pracując jako terapeuta uzależnień w Centrum Leczenia Uzależnień „Zaroślak” w Borach Tucholskich. Ukończyłem szkolenie z zakresu profilaktyki i terapii osób z uzależnieniami behawioralnymi.

Agnieszka Młodzik

agnieszka_mlodzikJestem absolwentką studiów licencjackich i magisterskich o kierunkach pedagogika oraz resocjalizacja, certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień. Ukończyłam szkolenie pn. ,,Wprowadzenie do dialogu motywującego w pracy z osobą uzależnioną”, a także szkolenie ,,Mówię NIE przemocy”, posiadam certyfikat uczestnika konferencji ,,Kierunki i wyzwania lecznictwa osób uzależnionych. Obszary oddziaływania jednostek pomocowych”. Z osobami uzależnionymi pracuję od roku 2012. Zanim rozpoczęłam pracę w ośrodku zatrudniona byłam m.in. jako wychowawca w świetlicy socjoterapeutycznej TPD.

Jarosław Jarzyna

jaroslaw_jazyna_m-300x200Jestem absolwentem studiów licencjackich z zakresu pedagogiki społeczno – opiekuńczej i studiów magisterskich z zakresu pedagogiki ogólnej. Posiadam około dwudziestoletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi. Pracowałem także jako pedagog szkolny. Jestem certyfikowanym instruktorem terapii uzależnień, ukończyłem ponadto wiele kursów i szkoleń związanych z tematyką uzależnień, m.in. szkolenie z zakresu profilaktyki i terapii osób z uzależnieniami behawioralnymi.

Milena Kuczewska

milena_kuczewska_m-300x200Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Warszawie, magistrem pedagogiki resocjalizacyjnej, certyfikowanym specjalistą terapii uzależnień – certyfikat honorowany przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii i Ministerstwo Zdrowia, edukatorem HIV/AIDS. Ukończyłam cykl szkoleń prowadzonych przez Polski Instytut Ericksonowski, warsztaty z zakresu terapii krótkoterminowej prowadzone przez Centrum Terapii Krótkoterminowej, szkolenie pn. ,,Wprowadzenie do dialogu motywującego w pracy z osobą uzależnioną” organizowane Akademickie Centrum Psychoterapii i Rozwoju. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi.

Jan Znajdek

Posiadam jedenastoletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, jestem certyfikowanym instruktorem terapii uzależnień PFST. Ukończyłem wiele szkoleń i kursów bezpośrednio oraz pośrednio związanych z tematyką uzależnień: „Wprowadzenie do dialogu motywującego w pracy z osobą uzależnioną”, „Diagnoza i psychoterapia uzależnień behawioralnych wraz z współistniejącym uzależnieniem od substancji psychoaktywnych”, szkolenie z zakresu pomocy socjoterapeutycznej dzieciom z rodzin z problemem alkoholowym, kurs dla osób pracujących w punktach konsultacyjnych, warsztaty w zakresie pomocy rodzinom zagrożonym wykluczeniem społecznym. Ponadto posiadam certyfikaty ukończenia szkoleń pn.  „Pomocne sposoby wyrażania złości i przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu” i „Asertywności”.  Moje pasje to śpiew i gra na gitarze oraz żeglarstwo. Z ośrodkiem w Darżewie zawodowo związany jestem od ponad dwóch lat. Jestem również kierownikiem i koordynatorem programu postrehabilitacyjnego w hostelu w Świdwinie.